1. Home
 2. Блог
 3. 10 простих кроків, щоб уникнути проблем зі стопами

10 простих кроків, щоб уникнути проблем зі стопами

Цукровий діабет спричиняє ускладнення. У людини, яка хворіє на недугу, збільшується ризик проблем зі стопами, що можуть завершитися ампутацією. Проте, цьому можна запобігти.  Якщо ви ретельно доглядаєте за своїми ногами та регулярно оглядаєте їх, можете зменшити ризик розвитку проблем зі стопами. 

titleImage

10 простих кроків, щоб уникнути проблем зі стопами

 1. Не куріть
  Докладіть зусиль, щоб кинути курити. Більшість людей знають, що куріння шкідливе. Але якщо у вас цукровий діабет, куріння спричиняє ще більше проблем. Воно ускладнює кровообіг, коли кров рухається по всьому тілу. Тому, ризик ампутацій збільшується. Зробіть перший крок, щоб кинути курити, а при необхідності – зверніться за консультацією до свого лікаря.
 2. Контролюйте рівень цукру в крові, холестерин та артеріальний тиск
  Підтримання рівня цукру в крові в межах цільового значення допоможе запобігти пошкодженню ваших ніг і може зупинити погіршення ситуації.
 3. Щодня оглядайте ноги
  Через цукровий діабет проблеми зі стопами можуть швидко погіршитися. Незалежно від того, збираєтеся ви одягати шкарпетки чи знімаєте їх перед сном, уважно оглядайте ваші стопи. При будь-яких змінах, негайно зверніться до лікаря.  Якщо вам важко підняти ноги, то ви можете скористатися дзеркалом, щоб побачити підошви своїх ніг. За неможливості це зробити, попросіть близьких людей або соціального працівника чи лікаря, під час прийому, щоб ваші стопи оглянули. Особливо обережними треба бути у випадку втрати чутливості ніг. Попросіть когось допомогти вам пройти тест “Доторкнися до пальців ніг”.
 4. Добре харчуйтеся і будьте фізично активними Поговоріть зі своїм сімейним лікарем щодо того, які продукти вам краще спожвати, а від чого варто відмовитися.
  Поради з харчування при цукровому діабеті читайте тут.
  Залишайтеся фізично активними. Це допоможе вам контролювати цукровий діабет і зменшить ризик серйозних ускладнень стопи. Якщо ви хвилюєтеся, яку діяльність вибрати, поговоріть зі своїм лікарем.
 5. Обережно стрижіть нігті
  Стригти нігті здається простим завданням. Але якщо у вас цукровий  діабет, помилковий прокол шкіри може призвести до інших травм. І ви можете навіть не помітити, що зробили це. Як правильно доглядати за нігтями читайте тут. 
 6. Переконайтеся, що ваше взуття вам підходить
  Правильно підібране взуття і панчохи, колготки або шкарпетки допоможуть зберегти ваші ноги здоровими.
 7. Кожен день користуйтеся зволожуючим кремом
  Використання пом’якшувального крему збереже вашу шкіру здоровою. Поговоріть зі своїм лікарем про те, який пом’якшувальний крем вам підходить. Не наносите крем між пальцями ніг, оскільки це може спричинити проблеми. Те ж саме стосується тальку – якщо він забивається між пальцями ніг, це також може викликати надмірну сухість.
 8. Не використовуйте леза або мозольні пластирі
  Ваша шкіра повинна залишатися здоровою. Не використовуйте пластирі для видалення мозолів або леза на мозолях або жорсткій шкірі, оскільки вони можуть пошкодити шкіру. Пемза може допомогти з жорсткою шкірою, але використовуйте її обережно. Якщо вам потрібна допомога з мозолями чи іншими проблемами зі шкірою, завжди корисно поговорити про це з лікарем.
 9. Отримайте консультацію експерта
  Кваліфікований фахівець повинен перевіряти ваші босі ноги раз на рік. Якщо ви помітили проблему, зверніться до лікаря за консультацією, не залишайте цю проблему на потім.
 10. Тримайте корисні номери телефонів під рукою
  Запишіть мобільний телефон вашого сімейного лікаря та/або ендокринолога, що займається вашим лікуванням. Також корисно мати телефони ортопеда, подолога тощо.