1. Home
Цукровий діабет 2 типу що можна їсти. Які овочі та які фрукти можна їсти при цукровому діабеті 2 типу. Повна дієта при цукровому діабеті 2 типу

Рекомендації
щодо здорового харчування

Щоб якомога довше зберегти активне життя з діагнозом «цукровий діабет 2 типу», потрібно харчуватися здорово і контролювати свій рівень цукру в крові.

notepad
dots dots

Як часто харчуватися?

При цукровому діабеті 2 типу найкраще харчуватися тричі на день приблизно в один і той самий час. Це допомагає організму оптимально використовувати гормон інсулін, який він виробляє сам або отримує у вигляді ін’єкцій лікарської форми та використовує для доставки глюкози у клітини. Детальніше

titleImage Тричі на день
titleImage Приблизно в однаковий час
titleImage

Основні принципи здорового харчування

titleImage

Регулярність

Їсти регулярно в достатній кількості, щоб рівень цукру у крові був у межах норми протягом доби.

titleImage

Поживність

Вживати багаті на поживні речовини продукти харчування, що мають знижений вміст насичених жирів, вуглеводів, солі та цукру.

titleImage

Правильні продукти

Основою раціону мають бути овочі, білки та цільнозернові продукти (крупи, вироби з цільнозернового борошна тощо).

Як саме харчуватися?

Сформуйте особистий план

Ваше рішення має враховувати ваші індивідуальні особливості, вподобання, звички та стан здоров’я. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем чи дієтологом про те, як вам сформувати власний план здорового харчування, з огляду на ваше самопочуття.

Уникайте вуглеводів ввечері

Людям з цукровим діабетом 2 типу не рекомендується їсти ввечері продукти, що містять вуглеводи, такі як крупи, картоплю, макаронні вироби, хліб і фрукти, а також молочні продукти.

Створіть звичку

Найголовніше — щоб здорове харчування стало вашою щоденною звичкою, а не тимчасовою дієтою.

titleImage