1. Home
  2. Блог
  3. 5 міфів про цукровий діабет

5 міфів про цукровий діабет

Група ендокринологів-практиків з Мюнхенського інституту здоров’я назвала найпоширеніші міфи про цукровий діабет, які стоять на заваді нормалізації життя людей з цим недугом. Через стереотипи щодо хвороби людям складно прийняти діагноз і дотримуватися лікування. Особливо це стосується тих, у кого діабет розвинувся у дорослому віці.

titleImage

1. Цукровий діабет виникає через надлишок солодкого в раціоні

Цукровий діабет першого типу зумовлений генетичними причинами. Цукровий діабет другого типу проявляється у людей 35—40 років і старших на тлі факторів ризику або супутніх захворювань: ожиріння, надмірна маса тіла, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія.

2. При цукровому діабеті не можна їсти солодке

Усім людям із цукровим діабетом першого та другого типу солодке їсти можна. Обмеження стосується кількості солодощів, яку можна з’їсти за раз. Якщо з’їсти його забагато, може підвищитися рівень глюкози.

3. Солодощі на фруктозі можна їсти без обмежень

Фруктоза — теж цукор. Вона — один із двох компонентів звичайного цукру разом із глюкозою. Підвищене споживання фруктози сприяє набору ваги, підвищенню рівня холестерину та тригліцеридів у крові, що згодом може призвести до атеросклерозу.

Нагадаємо, за даними МОЗ, 2/3 всіх захворювань в країні спричинені саме неправильним харчуванням.

4. Якщо пити таблетки, що знижують цукор, або колоти інсулін, то обмеження у харчуванні не потрібні

При діабеті першого типу в людини трохи більше свободи: вона може поставити більше інсуліну, якщо планує з’їсти, наприклад, торт. При діабеті другого типу дієта суворіша. Проте обидва типи захворювання вимагають стежити за харчуванням.

5. Цукровий діабет завжди є у людей з ожирінням, а в худих його не буває

Між ожирінням і діабетом є взаємозв’язок. Але людей із зайвою вагою частіше виявляють переддіабетні ознаки. Переддіабет згодом може перерости в цукровий діабет. Однак якщо людина з ожирінням має цукровий діабет другого типу, при зниженні ваги він може перейти в ремісію. Тоді більше не знадобляться цукрознижувальні препарати. Далеко не всі люди із зайвою вагою хворі на діабет. Разом з тим, серед пацієтів із цим недугом є багато струнких і худих людей.