Пандемія COVID-19, ще раз підкреслила важливість профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу. Дорослі з деякими супутніми захворюваннями, такими як рак, серцево-судинні захворювання, хронічні обструктивні захворювання легень та цукровий діабет, ймовірніше матимуть тяжчі наслідки у разі зараження COVID-19. Їм може знадобитися госпіталізація та апарат штучної вентиляції легень тощо. Серед госпіталізованих людей, що мають супутні захворювання, велика частина страждає на цукровий діабет. Тому дослідники вказали на зв'язок між цукровим діабетом (ЦД) та COVID-19. Справа не в тому, що люди з діабетом більш схильні до COVID. Справа в тому, що якщо у них розвивається COVID, хвороба протікає набагато важче і прогресує швидше. Це відбувається як з цукровим діабетом 2 , так і 1 типу, хоча у пацієнтів з 1 типом ситуація може бути кращою, бо цукровий діабет 1 типу розвивається у молодих пацієнтів.
Люди з діабетом частіше заражаються COVID-19?
На сьогодні намає достатньо даних, щоб заявляти, що люди з цукровим діабетом частіше заражаються вірусом SARS-CoV-2, за інших. Проблема, з якою стикаються люди з ЦД в тому, що вони можуть отримати серйозніші ускладнення, якщо захворіють. Крім того, що більше у когось супутніх захворювань (наприклад, цукровий діабет, серцево-судинні хвороби), то вище ризик отримати ці серйозні ускладнення від COVID-19. Старші люди також схильні до більш високого ризику ускладнень, якщо вони заразяться вірусом SARS-CoV-2.
В цілому, люди з діабетом частіше мають більш тяжкі симптоми та ускладнення при зараженні будь-яким вірусом.
Ризик серйозно захворіти на COVID-19, ймовірно, буде нижче, якщо цукровий діабет добре контролюється. Хвороби серця або інші ускладнення, крім ЦД, можуть підвищити ймовірність тяжкого перебігу COVID-19, як і іншими вірусними інфекціями, наявність 1 чи більше патологічних станів ускладнює боротьбу організму з інфекцією.
Чи відрізняються ризики для людей з цукровим діабетом 1 та 2 типу?
Люди будь-якого віку з певними супутніми захворюваннями, включаючи діабет 2 типу, наражаються на підвищений ризик важкого перебігу COVID-19.
Грунтуючись на тому, що CDC повідомляє в даний час, люди з діабетом 1 типу або гестаційним діабетом можуть наражатися на підвищений ризик важкого захворювання від COVID-19.
Чи потрібно турбуватися про ДКА (діабетичний кетоацидоз)?
При вірусній інфекції люди з цукровим діабетом стикаються з підвищеним ризиком розвитку діабетичного кетоацидозу (ДКА), який зазвичай спостерігається у людей з цукровим діабетом 1 типу. ДКА може ускладнити контроль споживання рідини та рівня електролітів.
Дізнайтеся про ознаки діабетичного кетоацидозу (ДКА) у свого сімейного лікаря, обговоріть з ним /з нею лікування цукрового діабету, а також про те, коли варто перевіряти наявність кетонів і коли звертатися за консультацією.
Чи спричиняє COVID-19 цукровий діабет?
Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet Diabetes & Endocrinology , показують, що COVID-19 може збільшити ризик розвитку цукрового діабету в людини через кілька місяців після зараження. Було показано, що молоді люди віком до 18 років з COVID-19 піддаються більш високому ризику розвитку цукрового діабету через понад 30 днів після зараження COVID-19.