1. Home
  2. Блог
  3. Порадься з лікарем: Як приймати ліки при перетині часових поясів

Порадься з лікарем: Як приймати ліки при перетині часових поясів

Подорожі між часовими поясами можуть означати, що вам потрібно відкоригувати дозу інсуліну. Усі міжнародні рейси на схід або захід передбачають перетин часових поясів, тому дні будуть скорочені або подовжені. Не варто лякатися з цього приводу. Багато людей регулярно перетинають часові пояси без серйозних проблем. Пам’ятайте, що «перебудова» протягом 24 годин навряд чи завдасть вам шкоди.

Інсулін і подорожі між часовими поясами

Під час подорожі зі сходу на захід день подовжується, і деякі лікарі радять додатково поїсти та додати додатковий інсулін.

Під час подорожі із заходу на схід день скорочується, і кількість інсуліну та вуглеводів може знадобитися зменшити.

Загалом, якщо ваша зміна часового поясу менша ніж на чотири години, вам не потрібно буде вносити серйозні зміни в ін’єкції. Якщо ви отримуєте дві ін’єкції інсуліну на день, значно подовжений день може означати, що вам потрібна невелика кількість інсуліну під час їжі між двома основними ін’єкціями. Зазвичай це буде інсулін короткої дії, але вам потрібно буде обговорити деталі з вашим лікарем.

Скорочений день може означати, що вам потрібно зменшити передпольотний інсулін. Знову ж таки, важливо заздалегідь обговорити це з лікарем. Обговорюючи це, переконайтеся, що у вас під рукою є деталі рейсу, зокрема час відправлення, тривалість рейсу та місцевий час прибуття.

Зараз багато людей роблять три ін’єкції короткої дії протягом дня, а потім ін’єкцію середньої або тривалої дії ввечері. Оскільки цей режим дає велику гнучкість щодо часу ін’єкцій і часу приймання їжі, його можна легко адаптувати до подорожі в часовому поясі. Багато людей, які регулярно подорожують літаком, переходять на цю систему.

Деякі люди можуть мати проблеми з цією системою, оскільки нормальний цикл сну порушується подорожжю в часовому поясі. У результаті інсулін середньої або тривалої дії приймається частіше ніж один раз на 24 години. Потім він може накопичуватися в організмі та спричинити гіпоглікемію.

Багато лікарів рекомендують варіацію вищезазначеного; ви повністю відмовляєтесь від ін’єкцій середньої або тривалої дії та покладаєтеся на ін’єкції короткої дії перед їдою, доки ви безпечно не повернетеся на 24-годинний цикл у країні прибуття. Багато мандрівників вважають це дуже корисним, оскільки це дає їм необхідну гнучкість.

Обидві системи дозволяють регулювати дозу та час ін’єкцій інсуліну, коли день стає коротшим або довшим.

Часові пояси та таблетки від діабету

Якщо ви приймаєте таблетки від діабету, у вас навряд чи виникнуть якісь особливі проблеми. Іноді може знадобитися прийняти додаткові таблетки, щоб покрити довший день. Заздалегідь обговоріть це зі своїм лікарем.

Іноді вам може знадобитися пропустити одну дозу таблеток у короткий день, коли ви подорожуєте довго із заходу на схід. Знову ж таки, поговоріть про це зі своєю командою лікування діабету задовго до поїздки.