1. Home
  2. Блог
  3. Цукровий діабет 2 типу

Цукровий діабет 2 типу

Діабет 2 типу (інсулінонезалежний) — виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Ризики й ускладнення

Дорослі люди з цукровим діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 рази вищий за інших. Загальний ризик смерті серед людей, хворих на цукровий діабет, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на цукровий діабет. 6,2% cмертей у світі пов’язано з діабетом.

Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті — ампутації.

Ураження сітківки очей — діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти.

Цукровий діабет є основною причиною нирковою недостатності.

Статистика

Цукровий діабет в Україні, це досить поширена хвороба, кількість захворювань якої збільшилася за останніх 10 років на половину. У 2016 р. в Україні на цукровий діабет хворіло понад 1,2 млн осіб. Інсулінозалежний діабет (І типу) складає 6,5% усіх випадків захворювання.

Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на цукровий діабет.

Профілактика

Профілактика діабету 2 типу полягає у простих заходах з підтримання здорового способу життя:

  • досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її;
  • бути фізично активним та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
  • дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів (поради щодо здорового харчування для дорослих та для дітей);
  • утримуватись від тютюнокуріння.