Збільшення виробництва все більш і більш технологічно обробленої їжі, швидка урбанізація та зміна способу життя трансформують режими харчування. Харчових продуктів, які пройшли серйозну технологічну обробку, стає все більше і вони стають усе більш доступними. Люди в усьому світі споживають більше висококалорійних продуктів з високим вмістом насичених жирів, транс-жирів, цукру та солі. Сіль - основне джерело натрію, а надмірне споживання натрію призводить до високого артеріального тиску та підвищеного ризику серцево-судинних захворювань і інсульту.
В той же час зі зміною режимів харчування люди стали споживати менше фруктів і овочів, а також харчових волокон (наприклад, з цілісного зерна), які є ключовими компонентами здорового харчування. Фрукти та овочі містять калій, який сприяє зниженню артеріального тиску.
Сіль в раціоні може поступати з технологічно оброблених продуктів харчування, або внаслідок особливо високого вмісту в них солі (наприклад, готові блюда, м'ясо, що пройшло технологічну обробку, таке як бекон, шинка та салямі, сир, солоні закуски та локшина швидкого приготування, серед іншого), або внаслідок того, що вони часто споживаються у великих кількостях (наприклад, хліб і продукти переробки зернових). Сіль також додають у їжу під час приготування (бульйон і бульйонні кубики) або за столом (соєвий соус, рибний соус і кухарська сіль).
Хоча сіль не впливає на рівень глюкози в крові, важливо обмежити кількість їжі в рамках контролю діабету, оскільки занадто багато солі може призвести до:
Знаючи про джерела додавання солі та дотримуючись кількох простих кроків, ви легко зможете зменшити кількість споживаної солі.
Читайте по темі: